PIAST SZCZECIN AKADEMIA SIATKÓWKI

Przygoda z piłką siatkową nie rozpoczyna się na światowych parkietach lecz ma swój początek w wieku szkolnym. Wierzymy, że wśród najmłodszych adeptów siatkówki oraz mini siatkówki kryją się talenty, które w przyszłości będą mogły rozbłysnąć na ligowych boiskach.

Pragniemy poinformować Państwa, iż Miejski Klub Sportowy Piast Szczecin realizował projekt w ramach Programu KLUB 2021, dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. 
To między innymi dzięki projektowi Państwa dzieci trenują na profesjonalnym i nowoczesnym sprzęcie sportowym.

Podczas gry w siatkówkę redukujemy nadmiar stresu i poprawiamy swoje samopoczucie.

Dzieje się tak dlatego, że podczas mile spędzonego czasu w gronie najbliższych nasz organizm wytwarza endorfiny. Promienny uśmiech od ucha do ucha, uczucie przyjemności i zrelaksowania – to efekt działania endorfin, popularnego hormonu szczęścia. Najbardziej pierwotny obszar mózgu jest przystosowany do produkcji tego hormonu. To zaś oznacza, że wytwarza je każdy z nas, podczas najmniejszego nawet wysiłku fizycznego. Endorfiny działają także przeciwbólowo. Naukowcy twierdzą, iż to udział w rywalizacji sportowej ma na to znaczący wpływ. Odrobina rywalizacji sprawia, że każdy chce dać z siebie wszystko i doprowadzić do zwycięstwa swojej drużyny. Siatkówka nie tylko daje szczęście i radość, lecz także pomaga w odchudzaniu i akceptacji własnego ciała. Nasz organizm uwielbia ruch, czujemy się po nim zrelaksowani, a endorfiny wprawiają nas w poczucie szczęścia.


Sukcesy polskich drużyn siatkarskich spowodowały, że coraz więcej młodych dziewcząt i chłopców chce ten sport uprawiać.

Na treningi siatkarskie zgłaszają się już dzieci pięcio i sześcioletnie. - Takie maluchy oczywiście nie grają jeszcze w piłkę siatkową tak jak dorośli. Boiska dla nich są mniejsze, piłki lżejsze, siatki wiszą niżej a dzieci aż do czwartek klasy szkoły podstawowej nie muszą zagrywać, a jedynie rzucają piłką. Najmniejsze dzieci zamiast piłką podbijają baloniki - mówi pomysłodawca i koordynator projektu akademii Tomasz Kławsiuć.